Nadruki

IML – In Mould Labeling to jedna z najnowocześniejszych technologii zdobienia opakowań polegająca na etykietowaniu wytwarzanego opakowania poprzez umieszczenie etykiety w formie wtryskowej podczas procesu wytwarzania opakowania

Dzięki temu etykieta łączy się z opakowaniem tworząc jedną całość uzyskując tym samym bardzo atrakcyjny niepowtarzalny wygląd podnosząc jego wartość estetyczną. Pojemniki wykonane w technologii IML przy założeniu stosowania etykiety PP mogą być poddawane recyklingowi. W naszej firmie tą technologię wykorzystujemy do zdobienie opakowań i pokrywek owalnych, prostokątnych, kwadratowych itd.

IML – In Mould Labeling

Opakowanie wytworzone technologii IML mają wiele zalet takich jak:

 • Estetyka
  Opakowania wykonane przy użyciu etykiety IML są
  niezwykle dekoracyjne.
 • Wysoka jakość
  Etykieta jest nierozerwalnie połączona (poprzez wtopienie) z opakowaniem dzięki czemu unika się wad charakterystycznych dla etykiet aplikowanych metodą tradycyjną (np. odklejanie się, marszczenie blaknięcie, czy ścieranie farby).
 • Doskonała jakość druku
  Wyższa ostrość oraz nasycenie kolorami niż podczas drukowania bezpośrednio na opakowaniu.
 • Walory ekologiczne
  Zarówno opakowanie jak i etykieta wykonane są z tego samego materiału co sprawia, że stanieje możliwość poddania go w całości procesowi recyklingu.
 • Niska wrażliwość etykiety IML na zmienne warunki otoczenia
  Etykiety nie podają się zniszczeniu w środowisku wilgotnym lub o różnych temperaturach dzięki czemu znajdują swoje zastosowanie w takich segmentach rynku jak: spożywczy (lody, serki, sałatki, śledzie), chemiczny, kosmetyczny, motoryzacyjny czy budowlany.
 • Zwiększenie barierowości opakowań
  Możliwość dwustronnego zadruku etykiety co umożliwia przekazanie większej ilości informacji o pakowanych produktach.
 • Zwiększona sterylność
  Podczas procesu produkcji opakowań zwiększona jest ich sterylność.
 • Zwiększona trwałość opakowania
  Etykiety IML drukowane są na bardzo cienkich foliach z tworzyw sztucznych, które są materiałami nie wsiąkliwymi, odpornymi na wilgoć, tłuszcze, zabrudzenia, niskie temperatury i inne czynniki zewnętrzne.